4.jpg
„Poker představuje ty nejhorší znaky kapitalismu, které učinily z naší země (USA) světovou velmoc.“ - Walter Matthau
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Nebo použijte RSS kanál
Patrik Antonius: Poker nebo tenis?
6a00d834515b6669e200e5534a09768833-800wi.jpg
Patrik Antonius patří mezi nejvýraznější hráče posledních let a od začátku roku se o něm hodně mluví hlavně v souvislosti s Durrrr Challenge.
Patrika Antoniuse s jeho obličejem hollywoodské hvězdy a postavou atleta u stolu prostě nepřehlédnete. Za oslnivým zevnějškem se ale skrývá jeden z nejnadanějších pokerových mozků nové generace. Barry Greenstein ho přirovnává k Philu Iveymu a označil ho za „jednoho z největších vítězů historie online pokeru“.

Patrik Antonius se narodil v roce 1980 na předměstí Helsinek a odmalička byl velmi aktivní a ambiciózní. V 11 letech se začal věnovat tenisu a jeho trenéři ho považovali za výjimečný talent. O pár let později ale utrpěl zranění zad a s tenisovými tréninky byl na nějakou dobu konec. Přibližně v této době začal hrát s přáteli v tenisovém klubu denně poker, a když mu bylo 18 poprvé se vydal do kasina Helsinki, tou dobou jediného kasina ve Finsku, aby si zahrál svůj úplně první turnaj. A co se nestalo, na turnaji s buy-inem $25 zvítězil a odnesl si $275. Po ukončení střední obchodní školy se Antonius plně připravoval na dráhu profesionálního tenisty, ale další zranění zad zapříčinilo definitivní konec jeho tenisové kariéry. Vystřídal různá neuspokojivá zaměstnání a brzy se rozhodl, že svůj dlouholetý koníček poker povýší na zdroj obživy. Se svou doma vyzkoušenou $2/$2 Pot-Limit Omahou se začal častěji vydávat do kasina. Trvalo mu to pár let, ale díky odhodlání a píli si tento pokerový samouk nakonec vybudoval slušný bankroll.
Best River Calls -5- Patrik Antonius Queen High Call
Od roku 2003 začal studovat na Helsinki Polytechnic Stadia a rozhodl se přesídlit na online poker. Vložil si prvních $200 a za dva měsíce je zhodnotil na $20,000. Díky této přesvědčivé bilanci si dal od školy přestávku a věnoval se už jen a jen pokeru.

„Možnost hrát současně na více stolech mě úplně nadchla,“ vzpomíná Antoinus. „Začal jsem studovat hru a hlavně své soupeře a úplně mě to pohltilo.“

Od března do prosince 2003 hrál 12 hodin denně, sedm dní v týdnu a svůj bankroll zvětšil na $80,000. Stejně tak zlepšoval i své dovednosti a brzy vydobyl pozici jednoho z nejlepších online hráčů v Evropě.

Pak se opět pokusil o dráhu profesionálního tenisty a získal roční stipendium ve Spojených státech. V té době vyhrál satelit na World Series of Poker 2004, a jakmile skončil školní rok, skočil do letadla do Vegas a neohlížel se zpět. Přestože se na žádném eventu nedostal na placené pozice, na poker nezanevřel a rozhodl se, že se bude i nadále zlepšovat.

Chuť si spravil v roce 2005, kdy nejprve obsadil 12. místo na PokerStars Caribbean Adventure ($34,000), 15. na WPT Bay 101 Shooting Stars ($40,000) a na WSOP se třikrát dostal na placené pozice. Opravdu dařit se mu začalo v srpnu, nejprve na Ladbrokes Scandinavian Poker Championships ve Stockholmu, odkud si odvezl téměř $70,000, a následně na EPT Barcelona, kde vybojoval 3.místo a $145,000. Svého prvního živého vítězství dosáhl v říjnu na EPT Baden ($343,000), přestože na začátek dorazil s pětihodinovým zpožděním. Po tomto úspěšném roce se přestěhoval do Vegas a pokračoval v hraní high-stakes cash games a turnajů (naživo i online).V prosinci skončil na 2. místě na WPT Five Diamond World Poker Classic v Bellagiu.

Antonius je pověstný svou disciplinovaností. Jeho předturnajová příprava sestává z vydatného spánku, zdravého jídla, posilování a sledování filmů a tento režim přinášel ovoce i v roce 2006. Skončil 9. na zahajovacím $50,000 WSOP H.O.R.S.E. Eventu, 15. na $10,000 WSOP Pot-Limit Omaha Championship a s prázdnou nedošel ještě z dalších tří WSOP eventů a dvou turnajů série WPT. V podobném duchu se pro něj nesl i rok 2007, kdy dosáhl na placené pozice na Aussie Millions, WPT Five Star World Poker Classic, WSOP a WSOPE. Jeho největším úspěchem loňského roku bylo 7. místo na WSOP Pot Limit Hold´em Championship, které mu vyneslo $124.080. V současnosti má na kontě $2.846.029 turnajových výher a výčtem svých úspěchů nenechává nikoho na pochybách, že patří k nejuniverzálnějším a nejúspěšnějším hráčům na pokerové scéně. Určitě o něm budeme slýchat i nadále, ať už v souvislosti s online, nebo živou hrou. Pravidelně ho také můžete vídat v televizních pořadech High Stakes Poker a Poker After Dark.

Kromě pokeru rád tráví čas s přítelkyní a dcerou a samozřejmě se věnuje sportu.

Z $50 na $10.000 aneb VÝZVA PRO VŠECHNY

Celý humbuk spustil Cornie4ever když se rozhodl vybrat všechny svoje peníze z online heren a ponechat si pouze 50$ na PartyPokeru a pouze pomocí strategie na PokerStrategy z nich udělat v co nejkratším čase 10,000 USD a tak dokázat že to jde....připoj se i ty s padesátidolarovým bankrollem zdarma
- současnost - NL100SH
- 191334 hands
- bankrol 3228$
( průběh výzvy můžete sledovat na PS foru )

online poker


TOPlist

„Poker je... fascinující, nádherné a složité dobrodružství na širém moři lidské povahy.“ - David A. Daniel
img_9930_full-tilt-poker-commercial-legends-2011-july.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one