4.jpg
„Poker představuje ty nejhorší znaky kapitalismu, které učinily z naší země (USA) světovou velmoc.“ - Walter Matthau
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Nebo použijte RSS kanál
Phil Ivey
Nedávno jsem slyšel vtip. „Svět už není, co býval. Všechno se obrací naruby. Německu se už nechce do žádné války, nejlepší rapper je běloch a nejlepší golfista je černoch.“ A nejlepší pokerový hráč je také černoch, dodávám. A shodou okolností ho přezdívají Tiger Woods pokeru. Tím hráčem je Phil Ivey.
phil_ivey_02.jpg
I když to Philovi skalní fanoušci neslyší rádi, má s Tigerem Woodsem, největší golfovou hvězdou současnosti, mnoho společného. Oba jsou mladí, oba jsou velmi bohatí, oba prolomili nadvládu bílých šampionů a jsou momentálně ve svém oboru pravděpodobně nejlepší na světě.

Dětství: zrození životního snu

Phil se narodil v roce 1976 v kalifornském Riverside, ale jeho rodiče ho hned ve třech měsících odvezli ze státu pokerovými hernami posetého na opačný konec USA, do New Jersey. Na východním pobřeží Phil vyrostl a tam také udělal své první karetní krůčky. Jako velkou většinu amerických dětí ho pokeru naučil dědeček s babičkou. S nimi odehrál své první pokerové partie v pětikaretním studu (5 Card Stud). Samozřejmě zůstalo ještě dlouho u niklákových sázek, ale poker malého Phila postupně totálně očaroval. Jeho dědeček byl velmi dobrým lektorem a učil svého vnuka všemu, co se mu mělo posléze hodit. Záměrně podváděl, rozdával karty zespod balíčku, aby donutil Phila všímat si všech důležitých drobností ve hře. Zhruba od třinácti let byl Phil definitivně rozhodnutý o své budoucí profesi. Před svými rodiči a dokonce ve škole před svými učiteli se netajil tím, že je rozhodnutý stát se profesionálním karetním hráčem.

Účel světí prostředky

Když mu bylo 16 let, dostal první pozvání na partii živého pokeru, ke které se u nich doma scházeli přátelé jeho otce. Když začal v této domácí hře naprosto dominovat, začal hledat možnost, jak zvýšit frekvenci svého hraní a jak se dostat na vyšší herní úroveň. A zásadní zlom v jeho životě měl přijít již velmi brzy. V osmnácti si Phil obstaral falešný identifikační průkaz na jméno Jerome Graham. Tím si otevřel cestu do pokerových heren v Atlantic City a mohl odstartovat svojí zářnou kariéru. Jméno z falešného průkazu používal Phil i později v online hernách. Používal několik různých modifikací, ale největší respekt si vydobyl pod přezdívkou „No Name Jerome“ a „No Home Jerome.“

Pac Maniak

Do této doby spadá také Philova úspěšná dráha hráče videoher. Nevím, nakolik má talent pro tento druh hry vliv na vývoj pokerového hráče, ale určitá spojitost tam určitě bude. Phil byl jako hráč videoher naprosto geniální. V jedné z reportáží jsem ho viděl hrát hru Pac Man na návštěvě u jeho přítele Barryho Greensteina a nevěřil jsem svým očím! Barry mu pro tyto příležitosti koupil celý videostůl, jak ho můžeme vidět v různých zábavných hracích centrech. V tabulce nejlepších výsledků tam za jménem Ivey zela naprosto nepřekonatelná propast. Phil je v „požírání vajíček v bludišti“ považován za neoficiálního mistra světa. Nutno říci, že to, co on v této hře dokáže, se naprosto vymyká běžnému lidskému chápání.

Učení se z chyb a omylů

Ale vraťme se k pokeru. Phil není typem hráče, který by poker nějak důkladně studoval. Vždycky dal na svou vlastní hlavu a na své vlastní zkušenosti. Tvrdí, že tisíce odehraných hodin se nedají ničím jiným nahradit. Jako hráč je naprosto komplexní a nepreferoval nikdy žádnou pokerovou variantu. Ale pozor! Rozhodně by se mýlil ten, kdo by si myslel, že Phil od začátku pouze vyhrával. Sám vzpomíná na to, jak musel své zkušenosti z prvních let hraní draze platit. Byl však hráčem, který se ze svých chyb a omylů dokázal velmi rychle učit, což ostatně dělá doposud. Nakonec i podle jeho vlastních slov je to nikdy nekončící proces zdokonalování každého hráče. I toho nejlepšího z nejlepších.

Přesto, že hrál od prvopočátků své kariéry všechny varianty pokeru, tušil, že se No Limit Hold´em stane postupně dominantní a nejpopulárnější variantou a začal se na něj přece jen více soustředit. Proto je dnes tak trochu zarážející, že mu právě v této variantě titul z největší pokerové události, World Series of Poker (WSOP), stále uniká.
První zlatý náramek

Když se Phil Ivey konečně dočkal jednadvacátých narozenin, rozloučil se s falešnou identitou a začal u pokerových stolů hrát pod svým vlastním jménem. První velký úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Ve věku pouhých 23 let šokoval na WSOP 2000 pokerový svět, když u finálového stolu turnaje Omaha pot limit s buy-in 2500 USD vypálil rybník nejen svému jmenovci Philu Hellmuthovi, ale i legendárnímu Amarillo Slimovi! Hvězda do té doby neznámého mladíka začala strmě stoupat. O dva roky později přidal ke svému premiérovému titulu hned tři další (Stud 8 or Better, Stud a H.O.R.S.E.) a v loňském roce zopakoval svůj premiérový triumf v Omaha pot limit, tentokrát s buy-in 5000 USD.

Blížící se postrach WSOP?

V souvislosti s dosavadními pěti tituly a s ohledem na Philovo mládí a stále se zdokonalující herní projev se řada odborníků již dnes snaží odhadnout, kolika titulů je tento hráč schopen dosáhnout? Phil Ivey naprosto vážně uvažuje o celkovém počtu třiceti náramků! A to přesto, že šance na vítězství v kterémkoliv turnaji WSOP se neustále snižují s tím, jak neuvěřitelným tempem narůstá počet kvalitních hráčů, kteří v létě do Las Vegas přijíždějí.

Milionové výhry

Kdybychom ve výčtu jeho dosavadních úspěchů nezůstali pouze u WSOP, bude Philova dosavadní bilance ještě úctyhodnější. Počet turnajů, ve kterých obsadil vyplácené místo, překročil sedmdesátku a to mluvím samozřejmě pouze o turnajích s tím nejvyšším zařazením! Tato čísla potvrzují, že se jedná o hráče, který může být přes své mládí právem řazen do nejužší světové špičky. Toto tvrzení podpoří i více jak 6 milionů dolarů, které Phil Ivey ve své dosavadní turnajové kariéře na turnajových výhrách získal. Turnaje jsou však pro Phila především záležitostí prestiže a příležitostí potkat se s přáteli. Částka, kterou vydělal v cash games, je mnohonásobně vyšší.

Recept na úspěch? Ultra agresivita!

V době, kdy se většina hráčů ve snaze prosadit se v obrovské konkurenci specializuje alespoň na jednu pokerovou variantu, je Phil Ivey schopen porazit kohokoliv a v čemkoliv. Jeho styl se nedá označit jinak, než ultra agresivní. Tento hráč jde prostě přes mrtvoly tím nejrazantnějším způsobem, jaký si můžete v pokeru představit. Mnozí tvrdí, že i to je jeden z důvodů, proč v minulosti ztratil šance na vítězství v několika skvěle rozehraných turnajích a proč doposud nezískal žádný z WSOP titulů v No Limit Hold´em. On sám naopak skálopevně věří tomu, že jde správnou cestou, která se musí přes dílčí neúspěchy v konečném efektu vyplatit.

Tichá voda banky mele

Od svých nejbližších přátel z profesionálního okruhu se liší tím, že při hře téměř nekomunikuje. Phil není u stolu příliš zábavným společníkem. Bez jeho velkých sluchátek, které eliminují všechny okolní zvuk, ho u stolu téměř nenajdete. Jeho iPod jej dokonale chrání od všech rušivých vlivů a udržuje ho v dokonalé koncentraci na hru. Několikrát potvrdil v různých rozhovorech, že bez dokonalé koncentrace prostě nedokáže hrát. Jeho klíč k úspěchu tkví v naprosto maximální koncentraci a sledování i těch nejmenších a sotva postřehnutelných detailů. Jakmile se přistihne při tom, že není schopen se maximálně soustředit, raději hru elegantně opouští.

Jako většina světové špičky se Phil i s manželkou, svou láskou ještě ze středoškolských let, brzy odstěhoval do Las Vegas. Hlavním důvodem stěhování nejlepších hráčů do Las Vegas je to, že jenom tady mohou téměř denně hrát o částky, které se nikde jinde na světě na pokerových stolech neobjevují. Phil to pochopil velmi brzy a zákonitě se připojil ke skupině sdružené kolem Doyla Brunsona, Jeniffer Harman, Chipa Reese a dalších, která hraje v uzavřených VIP saloncích hotelu Bellagio opravdový high-stake poker, kde základní sázky v jednotlivých partiích dosahují hodnoty i 100 000 USD.

Proč je Phil Ivey momentální světová jednička? Je totiž hráčem, kterého za nejlepšího považují právě jeho protihráči a konkurenti. A nedali to najevo v nějaké anketě. Vyjádřili to tím, že mu na několik dnů svěřili jako nejlepšímu z nejlepších svých několik milionů, protože věřili, že jsou v těch nejlepších rukách!

O desítkách milionů dolarů, které se v Las Vegas točily v uzavřené hře začátkem letošního roku, o tom, jak Phil Ivey zachraňoval finance i čest profesionálních hráčů a jak vyhrál během pouhých tří dnů neuvěřitelných 16,5 milionu, se však dočtete až v dalším pokračování.
Phil Ivey 5bet bluffs Durrrr in Poker After Dark
1

Z $50 na $10.000 aneb VÝZVA PRO VŠECHNY

Celý humbuk spustil Cornie4ever když se rozhodl vybrat všechny svoje peníze z online heren a ponechat si pouze 50$ na PartyPokeru a pouze pomocí strategie na PokerStrategy z nich udělat v co nejkratším čase 10,000 USD a tak dokázat že to jde....připoj se i ty s padesátidolarovým bankrollem zdarma
- současnost - NL100SH
- 191334 hands
- bankrol 3228$
( průběh výzvy můžete sledovat na PS foru )

online poker


TOPlist

„Poker je... fascinující, nádherné a složité dobrodružství na širém moři lidské povahy.“ - David A. Daniel
img_9930_full-tilt-poker-commercial-legends-2011-july.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one