4.jpg
„Poker představuje ty nejhorší znaky kapitalismu, které učinily z naší země (USA) světovou velmoc.“ - Walter Matthau
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Nebo použijte RSS kanál
Tom "durrrr" Dwan - Žralok
4087523546_d511698417.jpg
Když se řekne nejlepší hráč na světě, každému hned naskočí jména jako Brunson, Negreanu nebo Ivey. Jen málokdo si ale vzpomene na mladíka, který hraje na internetu pod podivnou přezdívkou durrrr. Přitom on patří mezi skupinu online dravců, která šlape na paty nejužší světové špičce. Pokud se totiž zeptáme Phila Iveyho, Patrika Antoniuse nebo Guse Hansena, se kterými hráči svádí nejtužší souboje, bude Tom Dwan v čele seznamu. A to mu je pouhých dvaadvacet let.
Mládí v Jersey

Tom Dwan se narodil 30. července 1986 v Edisonu ve státě New Jersey. Vyrůstal v klidném prostředí malého města, které bylo dokonce vyhlášeno jako 35. nejlepší místo k bydlení ve Spojených státech. Po absolvování střední školy nastoupil na Bostonskou univerzitu, kde začal studovat angličtinu. Dlouho si však studentský život neužil, po roce ho totiž vyměnil za život online pokerového profesionála. Poker se naučil na internetu v sedmnácti letech, když ještě bydlel doma v New Jersey. Nejprve hrál u zkušebních stolů o play money a po osvojení pravidel si uložil prvních padesát dolarů, které úspěšně množí dodnes.
Začátky

Tom začal s intenzivním hraním Sit and Go turnajů s buy-iny pod šest dolarů. Za dva měsíce se přesunul ke cash stolům s no limit hold'em (1/2 až 3/6) a před osmnáctými narozeninami měl na účtu už 15 000 dolarů. Tom o svém startu říká: "Nestaral jsem se o to, jestli jsem dobrý. Pouze jsem pozoroval, jak ostatní hrají špatně a využíval to jako snadnou cestu k penězům." Dwanův upswing pokračoval i po přesunu na limit hold'em 40/80, kde jeho konto narostlo až na 35 000 dolarů. Poté však přišlo špatné období, které skončilo ztrátou 20 000 dolarů. Durrrr to vzal jako důvod ke změně a zakotvil na 5/10 no limit hold'em. Zde budoval svůj bankroll do výše 40 000 a přesunul se na no limit 25/50, kde však během krátké doby prohrál 10 000 dolarů. Tom se proto rozhodl pro krok zpět na 10/20 a po třech měsících měl více peněž než za celé dva roky dohromady.
Tom "durrrr" dwan strikes again - 86o vs AKs (Howard Lederer)
Cash game

Není divu, že jeho neuvěřitelně rychlá cesta k high stakes neušla pozornosti pokerové veřejnosti a jméno durrrr se stalo brzy pojmem. Dwan se totiž od roku 2006 usadil na stolech s no limit hold'em a pot limit omahou od 200/400 (hraje většinou šest až osm stolů najednou) až po nejvyšší hru s blindy 500/1000, kde se setkává s největšími esy pokerového světa jako Phil Ivey, Gus Hansen, John Juanda, miliardáři (Guy Laliberte) a online profesionály, kteří sdílí podobnou kariéru jako on (Phil Galfond, bratři Dangové nebo Ilari Sahamies). Tom je mezi nimi považován za nejvíc "sick" hráče, jeho výčet obrovských potů je totiž větší než u kohokoliv jiného. Například během jednoho večera získal nejprve bank v hodnotě 617 968 dolarů za dva páry. A za chvíli prohrál souboj o pot 678 069 dolarů s esy proti páru králů Johna Juandy, když na river došel třetí král. Celkem však tento rok Tom vykazuje velký profit v podobě 3 538 326 dolarů. Největší Dwanovou předností jsou určitě čtecí schopnosti, hlavně pak jeho neskutečné cally na riveru. Dorovnal například stotisícový bluff od Patrika Antoniuse se třetím párem. O této hře řekl, že měl na Patrika timing tell, jinak se rozhoduje podle přiřazování range svým soupeřům. Pokud si je alespoň na 75 procent jistý, tak nikdy na riveru nepoloží proti jakékoliv sázce. Hlavním rysem jeho hry je pak vytváření tlaku na soupeře velmi agresivní hrou.
Turnaje

Tom není pouze online a live (většinou hraje high stakes mix (NLHE/PLO) v Las Vegas) cash hráčem, ale je také velmi úspěšný v turnajích. Nejprve však musel do Evropy, protože v USA se jich mohou účastnit hráči starší jednadvaceti let. Nejlepší výsledek si odvezl z Londýna v roce 2005 z Main Eventu EPT s buy-inem 3 000 liber. Skončil na dvanáctém místě a vydělal si 12 398 dolarů. V roce 2007 mohl konečně hrát turnaje v USA a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. V listopadu se totiž umístil na skvělém čtvrtém místě ve WPT $ 9,700 No Limit Hold'em - Championship Event a odnesl si 324 244 dolarů. V lednu 2008 pokračoval ve výborné formě v Austrálii na Aussie Millions Poker Championship. Nejprve byl druhý v A$ 3,000 Pot Limit Omaha (90 716 dolarů) a poté vypadl na 62. místě z A$ 10,000 No Limit Hold'em Main Eventu (21 976 dolarů). O čtrnáct dní později už hrál na Borgata Winter Open v Atlantic City v turnaji $ 5,000 No Limit Hold'em, kde si za druhé místo odnesl 226 100 dolarů. V dubnu si připisuje další finálový stůl z WPT série na eventu 25,000 Sixth Annual Five Star World Poker Classic (9. místo, 226 100 dolarů). Zúčastnil se také letošní WSOP, ve které dosáhl dvakrát na osmé místo v $ 10,000 World Championship Mixed Event (54 144 dolarů) a $ 5,000 No Limit 2-7 Draw Lowball (45 110 dolarů). Tom je také účastníkem série televizních turnajů Poker After Dark, kde skončil nejlépe čtvrtý v díle Nets vs. Vets. Velmi známý je jeho souboj s Philem Hellmuthem v prvním kole National Heads-Up Poker Championship. Dwan šel totiž před flopem all-in s párem desítek proti páru es Hellmutha a na turn dorazila další desítka. Phil svoji smolnou porážku samozřejmě neunesl a předvedl svoji tradiční scénu. Tom mu nabídl odvetu, kterou však Hellmuth dodnes nepřijal. Celkem si už durrrr v turnajích vydělal 959 358 dolarů.
Sick and Famous

Tom si velice užívá status mladého milionáře. Bydlí ve svém obrovském domě v Las Vegas, o kterém byl dokonce napsán článek v Bluff Magazine. Přijal také další oblíbenou součást pokerového života - sázky. Tom se třeba vsadil o 50 000 dolarů se svým spolubydlícím Davidem Benefieldem, že dokáže porazit mezinárodního šachového mistra. Sázku však prohrál, protože ho mistr překonal, i když začal bez jedné věže. V jeho repertoáru jsou dále počítačové hry nebo kámen-nůžky-papír (obvykle 2000 dolarů za hru). Vypadá to, že ve svém životním stylu bude moci dlouho pokračovat, protože už dnes patří mezi nejvíce profitující hráče a stále se zlepšuje.

Z $50 na $10.000 aneb VÝZVA PRO VŠECHNY

Celý humbuk spustil Cornie4ever když se rozhodl vybrat všechny svoje peníze z online heren a ponechat si pouze 50$ na PartyPokeru a pouze pomocí strategie na PokerStrategy z nich udělat v co nejkratším čase 10,000 USD a tak dokázat že to jde....připoj se i ty s padesátidolarovým bankrollem zdarma
- současnost - NL100SH
- 191334 hands
- bankrol 3228$
( průběh výzvy můžete sledovat na PS foru )

online poker


TOPlist

„Poker je... fascinující, nádherné a složité dobrodružství na širém moři lidské povahy.“ - David A. Daniel
img_9930_full-tilt-poker-commercial-legends-2011-july.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one