4.jpg
„Poker představuje ty nejhorší znaky kapitalismu, které učinily z naší země (USA) světovou velmoc.“ - Walter Matthau
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Nebo použijte RSS kanál
Vanessa Rousso: Lady Maverick
VanessaRousso_WSOP_EV38_Day1.jpg
Je mladá, je chytrá, je krásná. A jestli někdo umí z těchto charakteristik vytěžit, tak je to ona – Vanessa Rousso.
U stolu ji nelze přehlédnout. Její hnědé provokativní oči schovává pod černé sluneční brýle. Blond vlasy částečně ukryje pod kšiltovku PokerStars. Většinou si ještě pohrává s žetony mezi prsty tak umě, že budí dojem jako by se u pokerového stolu narodila. Zdání ale klame. Rousso se do 22 let pohybovala pouze coby studentka na akademické půdě.

Její dětství provázela mnohá stěhování. Ve třech letech poprvé opouštěla New York City, aby strávila svá dětská léta po boku dvou mladších sester v Paříži. V deseti letech se stěhovala zpátky do NYC, kde dochodila základní školu. Na střední odjela na Floridu, kde se její život začal více profilovat.

„Jedna moje sestra hrála v prváku basketbal, druhá dělala od softballu po basketbal skoro všechno. Všechny dohromady jsme byly v lakrosovém týmu. Vyrostly jsme tedy ve sportovním duchu. Mojí nejčastější aktivitou ale bylo debatování.“ (V USA jsou studentské soutěže v debatování velmi populární)

Rousso byla v debatování jednou z nejlepších ve státě. Zdolávala turnaje, kde se proti sobě utkávali jednotlivci podobně jako v NBC National Heads up Poker Championship. Její specializace byla politická debata.

Sympatická blondýnka prošla střední školou velmi hladce. Její GPA, což je systém známkování používaný v USA, bylo velmi slibně vyhlížející. A tak si Rousso před posledním ročníkem vytyčila vysoký cíl, který by jí pomohl dostat se na ty nejprestižnější univerzity v USA – Valedictorian title. Nakonec se jí podařilo této pocty dosáhnout. Zakončila svoje středoškolské vzdělání se samými Áčky.

Odměnou jí bylo plné stipendium na Duke University. Vybrala si ekonomicky zaměřené studium se špetkou politologie. Rovněž během studia vypracovala zajímavou herní teorii, která zkoumá na základě aplikované matematiky vliv strategických rozhodnutí na maximální návratnost investice. Ačkoliv toto byla její školní ekonomická práce, nakonec se jí vyplatila její znalost i při hře pokeru. Rousso už na vysoké začala hrát online poker, ale kvůli škole nevěnovala hraní příliš času.
Vanessa Rousso se na Duke University moc neohřála. Školu dokončila za dva a půl roku a stala se tak rekordmankou na této univerzitě. „Velmi věřím v efektivitu. Nemám ráda ztrácení času a energie, v životě chci dělat velké věci,“ říká k tomu Rousso. „Škola pro mě byla vždycky jednoduchou záležitostí. Samozřejmě, že zkouškové období bylo vždycky obtížné, ale zbytek semestru to nebylo nic těžkého.“

Po Duke University si odskočila do Miami na Law School. Měla velké ambice stát se významnou právničkou. Fascinována trhy na Wall Street se už viděla v soudní síni zastupující klienty při velkých procesech. Potom naplno objevila poker.

Na cestách mezi univerzitami a přednáškami se pomalu seznamovala s pokerem. V 21 letech zdomácněla v Hard Rock Casinu coby hráčka sit-and-go turnajů. S přirozeným talentem a herní teorií v pozadí se v sit-and-go rychle rozkoukala a jednoduše převedla svojí úspěšnou strategii na multi-table turnaje. Svůj první velký úspěch datuje na květen 2005, kdy se v jednom z turnajů s buy-inem $200 v New Orleans umístila na sedmém místě a získala $6000. Během roku navýšila svůj bankroll na $40.000. „V roce 2006 jsem se rozhodla, že budu hrát okruh turnajů s velkými-buy-iny.“ Jedním z nich byl také World Poker Tour Championship s buy-inem $25.000. Ve snaze chovat se zodpovědně ke svému bankrollu, prodala podíly na případné výhře členům rodiny, kteří dali dohromady $15.000. Rousso dodala zbylých $10.000 a buy-in byl na světě.

„Důvodem proč jsem si vybrala tento turnaj byla jeho opravdu dobrá struktura. Začínáte s 50.000 v žetonech. Z toho důvodu jsem si myslela, že je to skvělá příležitost, jak si vydělat, když v turnaji je vypláceno prvních sto pozic a hlásí se okolo 600 hráčů. Tím pádem to bylo mnohem lepší než klasických 10% pay-out.“

Jako vždy byli na WPT Championship ti nejlepší světoví hráči. Rousso se ale probila hráčským polem, které mělo 605 lidí snažících se o svůj podíl na $3.7 milionovém prize-poolu, až na finálový stůl. Shodou okolností, prvním hráčem který vypadl od toho stolu, byl její budoucí manžel Chad Brown.

„Tam jsme se poprvé potkali. Když hrajete poker full-time, nemůžete chodit s někým, kdo se tomu vůbec nevěnuje. Jedině kdybyste byli Matka Tereza, ale to já nejsem,“ směje se Rousso.

Nakonec, když u stolu sedělo pouhých sedm hráčů a rozhodovalo se o šestici pro televizní stůl, hra se začala lámat. Místní (Las Vegas) profi hráč Van Alystyne raisnul 485.000 a Rousso dala ALL-IN 1.475 milionu s AS KS a Alystyne dorovnal a ukázal AD JD. Jack na turnu ale znamenal pro třiadvacetiletou Vanessu konec ještě před televizním WPT finále.

Pro investory do jejího buy-inu z toho plynulo pěkných $163.000 a Rousso si připsala zbývajících $100.000. Protože její metoda „prodávání podílů“ na výhru v turnaji s vysokým buy-inem připomíná Mela Gibsona ve filmu Maverick, tak jí její blízcí příbuzní začali říkat „Lady Maverick“.
Vanessa Rousso - Poker Misconceptions
Pět měsíců na to potvrdila svojí formu na zahajovacím turnaji Borgata Open s buy-in $5.000. Za první místo obdržela $285.000. V tomto okamžiku se rozhodla přerušit práva v Miami a věnovat se striktně pokeru.

„Mám v úmyslu se vrátit. Jsem tak blízko titulu, že by byl nesmysl nechat to plavat.“

Její nejvyšší cash přišel v roce 2007 na World Championship of Online Poker $2.500 pořádaný hernou PokerStars. Hlavního turnaje se zúčastnilo 2.998 hráčů. Rousso skončila třetí. Nicméně po kontroverzní diskvalifikaci prvního místa se všichni posunuli o jedno nahoru, což pro Vanessu znamenalo druhou příčku a neuvěřitelných $701.000.

Ve vysokém tempu pokračovala i v roce 2008, kdy kromě několikanásobnému cash umístění na velkých turnajích, připsala i účast na velmi dramatickém finálovém stole WPT Southern Poker Championship. V roce 2009 zazářila na NBC National Heads-Up Poker Championship proti největším pokerovým ikonám. Nejprve si hladce poradila s legendou pokeru Doyle Brunsonem, kterého následoval Phil Ivey, pak vyřadila vítěze minulého ročníku Paula Wasicka i hvězdného Kanaďana Daniela Negreanua a nakonec i Bertanda Grospelliera. Ve finále už ale nestačila na Hucka Seeda. I tak si ale domů odvezla $25.000.

Za zmínku pak stojí také vítězství na €25.000 High Rolleru v Grandfinále EPT v Monte Carlo 2009, kde získala € 570.000 a v prosinci 2010 uhrála 3. místo na Doyle Brunson Five Diamond World Poker Classic, což znamenalo injekci do bankrollu v podobě $359.000.

Sečteno podtženo, za toto krátké období vyhrála Vanessa Rousso na pokerových turnajích jen něco málo pod $3 miliony a většinu tohoto úspěchu připisuje právě svojí herní teorii.

Dělání strategických rozhodnutí je alfou a omegou pokeru a Rousso tvrdí, že její herní teorie jí pomohla pochopit tento koncept ve velmi krátkém čase. Za normálních okolností by to zabralo roky hraní.

„Herní teorie je odlišný způsob analýzy herních situací, než který mi dává tradiční teorie.“ Jeden příklad, který často uvádí na svých seminářích o herní teorii se věnuje pozicím u stolu. Zatímco dnešní klasická strategie klade velký důraz na pozici a na to jak se na určité pozici chovat, Rousso tvrdí, že tento způsob hry dává soupeři příliš mnoho prostoru přečíst vaši hru. Podle její teorie je důležité neměnit styl hry v závislosti na pozici, což vyvolá dojem nečitelnosti reakcí, samozřejmě ale v závislosti na analýze současné herní situace. Její teorie v sobě zahrnuje různé verze pro stůl se šesti i s devíti hráči a různé varianty podle množství žetonů a pozice. Učení této strategie je jednou z aktivit, kterým se v současnosti věnuje.

Nepopiratelný talent, krásná tvář a velké nasazení jí přineslo spoustu nabídek na sponzoring. Vanessa se rozhodla pro PokerStars a podle svých slov je pyšná na to, že může být součástí tohoto týmu. Stala se také tváří GoDaddy.com, díky čemuž se dostala na televizní obrazovky v reklamě s automobilovou závodnicí Danicou Patrick.

„Je to můj osobní cíl, dělat pokeru reklamu. V říjnu 2008 jsem bojovala za online poker v kongresu a to je důkaz, že o tom jenom nemluvím, ale něco pro to dělám. Také rozvíjím svůj osobní život a připravuji se na funkci právničky nebo investiční bankéřky. To jsou ty druhy zaměstnání, které se setkávají s větší tolerancí od společnosti. Nevidím ráda, že pořád existují lidi, kteří nechápou, čím se živím. Myslí si, že je to hazard. Chci pomoci změnit tvář pokeru.“
Oblíbenou cestou jak propagovat hru je ukazování svých oslnivých výsledků. Vanessa si k tomuto účelu zvolila netradiční způsob. V roce 2009 ji vyšlo její vlastní portfolio na Sports Illustrated Swimsuit Edition, kde pózuje v černých dvoudílných plavkách. To vše jako představení PokerStars široké veřejnosti.

„Samozřejmě jsem byla nervózní. Ukažte mi holku, která by nebyla,“říká Vanessa s úsměvem na rtech. „Pracovala jsem tvrdě několik měsíců před tím focením a musím říct, že jsem byla ve velmi dobré formě. Alespoň jednou za život (smích). Potom jsem přešla zpátky na pokerový styl života.“

V návaznosti na tyto akce ve jménu lepší reputace pro poker se Vanessa rozhodla využít peněz, které se kolem pokeru točí v charitativní prospěch. Proto pomohla založit No Limit No Profit Initiative, tedy charitativní organizaci bojující s chudobou po celém světě.

Vanessa Rousso pracuje na dobré reputaci pro poker stejně tvrdě jako na svojí vlastní pokerové kariéře. Stanovuje si velké cíle, které dosahuje s nezvyklou lehkostí a elegancí. Vděčí za to jak svému přirozenému talentu, tak do detailů propracované strategii. Každopádně o Vanesse Rousso ještě určitě hodně uslyšíme.

Z $50 na $10.000 aneb VÝZVA PRO VŠECHNY

Celý humbuk spustil Cornie4ever když se rozhodl vybrat všechny svoje peníze z online heren a ponechat si pouze 50$ na PartyPokeru a pouze pomocí strategie na PokerStrategy z nich udělat v co nejkratším čase 10,000 USD a tak dokázat že to jde....připoj se i ty s padesátidolarovým bankrollem zdarma
- současnost - NL100SH
- 191334 hands
- bankrol 3228$
( průběh výzvy můžete sledovat na PS foru )

online poker


TOPlist

„Poker je... fascinující, nádherné a složité dobrodružství na širém moři lidské povahy.“ - David A. Daniel
img_9930_full-tilt-poker-commercial-legends-2011-july.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one